Score for '13 FlatlandCup

Final Result
Matches
Top Charts

Team Race
& Coach
won
tied
lost
points TD score Cas score
(kills)
 
Bye Round (for play-offs) / Regina Citizens Halfling
bye round (for play-offs only)
0
0%
 
0
0%
 
0
0%
0 0 - 0 0 - 0
(0-0)
 
Top 2 (League Points) and Top Team (win %) advance / 1st place League Points = 1st Round bye
Team Race
& Coach
won
tied
lost
points TD score Cas score
(kills)
 
Da Black Crag Boogerz Orc
Da Big Green ´Un
15
83%
 
2
11%
 
1
6%
80 30 - 7 34 - 14
(4-6)
 
Pitch Privateers Lizardmen
Boone Baboon
9
64%
 
2
14%
 
3
21%
52 23 - 13 22 - 21
(4-2)
 
MenzoberanzanShadowblades Dark Elf
Zaknafein the Weapons Master
8
47%
 
3
18%
 
6
35%
52 25 - 20 28 - 35
(8-2)
 
The Walkers Shambling Undead
Jonny Slammer
6
33%
 
5
28%
 
7
39%
47 25 - 25 42 - 39
(10-6)
 
da Rottin' Eye Raiderz Goblin
Lord Bulworth the Unnatural
3
25%
 
3
25%
 
6
50%
27 16 - 21 29 - 27
(3-6)
 
The Turunga Meeple Leafs Human
Yhorin Skraelingsmasher
1
8%
 
3
23%
 
9
69%
20 7 - 24 22 - 19
(3-5)
 
Top 2 (League Points) and Top Team (win %) advance / 1st place League Points = 1st Round bye
Team Race
& Coach
won
tied
lost
points TD score Cas score
(kills)
 
Zorbug's Best Basha's Orc
Pappa P
7
44%
 
1
6%
 
8
50%
45 22 - 23 32 - 18
(5-4)
 
Tamriel Splinters Wood Elf
Charles Xavier
4
21%
 
4
21%
 
11
58%
39 25 - 38 18 - 42
(3-6)
 
Sons of Woden Norse
Woden´s Chief
6
75%
 
1
12%
 
1
12%
33 18 - 4 11 - 8
(1-2)
 
Sisters of Saint Sebastian Amazon
Father Michael Hammer
1
8%
 
4
33%
 
7
58%
20 9 - 22 10 - 27
(2-4)
 
The Abyssal Rifts Dark Elf
Moltar Nightstar
1
33%
 
0
0%
 
2
67%
7 2 - 5 5 - 3
(0-0)
 
Da New Orc Orda Orc
Grom Lungripper
0
0%
 
0
0%
 
0
0%
0 0 - 0 0 - 0
(0-0)
 



go to previous page
2519 Flatland Cup Champions
 
Silver - 2nd Place
 
Bronze - 3rd Place
 
2520 Cripple Cup Mini Tournament
 

 
Latest bulletins:
Middenheim Angels
Middenhiem Angels Aim at All
Green Crush
Thanks Everyone
I wanted to thank all the ...
Geldheim Golems
Golems Now Dust
The final bell tolled and ...
Fleurettes
Coach Webby returns to the sidelines
Latest matches:
/20 Cripple Cup, Finals
  1    Fellowship of Pain
  0    Green Crush
/20 Cripple Cup, Semi-Finals
  1    New Orc Greenskins
  2    Fellowship of Pain
/20 Cripple Cup, Semi-Finals
  0    Geldheim Golems
  1    Green Crush
/20 Cripple Cup, Round 2- Elimination Round
  1    Fleurettes
  2    New Orc Greenskins
/20 Cripple Cup, Round 2- Elimination Round
  2    Geldheim Golems
  1    Kibble Gibble'z G...
/20 Cripple Cup, Round 2- Elimination Round
  1    Dancing Dragons (...
  2    Green Crush
/20 Cripple Cup, Round 2- Elimination Round
  2    Fellowship of Pain
  0    Ruff Riderz
/20 Cripple Cup, First Round
  1    Dancing Dragons (...
  2    New Orc Greenskins
 
Some names and images are ® reg. trademarks of Games Workshop    |    code based on Aros Blood Bowl League